PRICHÁDZA HVIEZDA. NAŠA HVIEZDA.

Čas strašne rýchlo letí. Určite mi všetky maminy dajú teraz za pravdu, že čím bližšie k termínu pôrodu, tým viac vecí chceme ešte stihnúť a spraviť. Ani ja nie som výnimka. Posledné prerábky doma, prekračovanie vecí v niektorých miestnostiach, lebo chceme, aby bolo všetko na 100% pripravené, keď prídeme s malým z nemocnice, nákupy atď. Volá sa to presne syndróm “hniezdenia”. Aj tak mám pocit, že na dieťa treba normálne ďalšiu školu. Ak sa chce budúca mamička poctivo pripraviť na príchod bábätka, v dnešnej dobe internetu, googlu s množstvom informácií okolo by mi svedomie nedalo to tak nerobiť. Naše maminy sa učili na vlastných chybách, my tomu v dnešnej dobe s týmito informáciami a troškou šťastia vieme predísť. Veď komu by sme chceli dopriať viac ako našim vlastným deťom. Hoci môj pán doktor pôrodník tvrdí, že si môžete naplánovať čokoľvek, realita a ako sa všetko vyvinie býva vždy, ale vždy iná. Tak ale na druhej strane som rada ak mi už skúsenejšie mamičky čo to poradia z vlastných skúseností, tie čo majú malé detičky, ale aj tie väčšie. Zato rôzne mamičkovské portály pre istotu nečítam, nechcem si robiť zbytočný stres, aj keď sú tam určite úprimne mienené rady, každé dieťatko je iné a treba zachovať pokoj a kľud. Neprivolávať si nejaké katastrofické scenáre. To nikomu nepomôže. Skôr sa sústrediť na tie, ktoré sú možno medicínsky a metodicky preverené a osvedčené.
Ešte stále pracujem, no čo vám poviem. Workoholička sa nezaprie ani teraz, podokončovať projekty. Snažím sa ale nerozčuľovať a veci, ktoré by som inokedy riešila, teraz nad nimi mávnem rukou. Nejako bude a kým nejde o život, poznáte to…
Musím sa priznať, že za posledné týždne som nazbierala množstvo zaujímavých a cenných informácií, k stravovaniu, vitamínom i dôležitým živinám pre maminu i jej bábätko v brušku, kojenie, čo potrebuje bábätko na prvé dni i tie nasledujúce apod. Ako vravím, ďalšia škola, škola života. 🙂 Teraz už viem, že nielen my budeme malého učiť veľa vecí, ale aj on nás. Ako sa to deje už aj teraz.
Pohybovo keď chodím je všetko fajn, hoci s bruškom sa mi pomalšie chodí a celkom vtipné je otáčanie v posteli. Klasicky vankúš medzi kolená to musí byť, inak mi hrozne ťahá bruško. Mám aj taký veľký slíž vankúš ako mala Jennifer Lopez v jednom svojom filme, ale ten mi je nepohodlný medzi kolená, takže si vystačím s malými vankúšikmi. Podpätky som mala naposledy na mojej baby shower, inak tenisky, alebo čižmičky tenké bez podpätkov. Make-up kapitola sama o sebe, podľa toho ako sa mi chce. Určite sa však ani teraz nezanedbávam, v nejakých časových intervaloch poteší kaderníčka, mani, pedi, tá je super najmä aby otlaky neboli a aj sa potrebujem už len pre seba cítiť príťažlivo hoc aj s bruškom. Nevidím dôvod na zanedbávanie sa ani v tehotenstve. Tehotenstvo nie je choroba. 🙂 Váha, tá mi išla všetka našťastie len do bruška, inak mám pocit, že nikam inam. Možno sa mýlim. :-)))
A aké mám teraz pocity? V piatok som počula novú skladbu od Delty Goodrem – Dear life – Drahý život. Už dávno som si pri skladbe nepoplakala tak ako pri tejto. Nádherná skladba, nádherný text. Presne vystihuje moje aktuálne myšlienkové pochody a pocity. Áno, čas nás mení. Čas nás mení. Mení nás a my sa meníme v súčinnosti s naším vekom. Stojím určite v týchto dňoch pred svojou najväčšou životnou zmenou a neuveriteľne sa na ňu teším. Najviac na malého, lebo to bude určite láska môjho života ako je každé jedno dieťa pre svoju matku. Malý veľký zázrak. Aj v tých ľahších a krajších dňoch, aj v tých ťažších, kedy nám už aj v brušku nedajú spávať. Som vďačná za každý jeden deň môjho tehotenstva, pohyb i malý šťuchanec v brušku. Myšlienky ako – “Robím všetko správne, robila som doteraz aj počas tehotenstva, budem robiť?” Zvládnem to? Zvládnem všetko odteraz. Už nikdy nebudem sama. Budem sa báť do konca života o svoje dieťa. Prebdené noci, niekedy aj dni. Každá matka mi dá za pravdu, že veci zvládame nie kvôli sebe, už aj v tehotenstve, nech nám je zle hoci každý deň, nech je pôrod akýkoľvek, ale kvôli nim, našim deťom. Budem ho viesť a učiť pokore. On mňa bude učiť trpezlivosti, pochopeniu a množstvu ďalších vecí. Neskôr aj matike a vzorcom, ktoré som už zabudla.
Za možnosť stať sa matkou budem vďačná už navždy. Buďme vďační za to čo máme a nehľadajme stále niečo, čo nemáme. Treba sa tešiť z každého jedného dňa a všetkého i maličkostí, ktoré nám život prináša každý deň. Najmä bez závisti a závidenia druhým ľudom. Dopriať druhým a bude dopriate i nám.
Ak vás bude čokoľvek zaujímať, zoznam do pôrodnice, predpôrodné kurzy, cvičenie pre tehuľky, baby shower alebo čokoľvek iné, stačí mi napísať.
No a samozrejme som okrem zbierania informácií našla veľa krásnych vecí pre malého za tieto týždne. Dokonca aj farebné série medzi úplne odlišnými značkami. Dudlíky, fľaštičky, plyšáky, dečky, pomôcky na kojenie … Veľmi sa z nich teším. Nedá sa týmto bebe veciam v obchodoch odolať. Ak o nejakom odriekacom spôsobe viete, napíšte mi ho, lebo ja som stratená v detských regáloch a obchodoch, najradšej by som kúpila všetko. Veď sa pozrite samé. Teším sa veľmi, že som natrafila na tieto úžasné značky, o ktorých budete u mňa určite ešte veľa počuť a vidieť.

IMG_0936

Značka Suavinex presne spĺňa moje nároky na základné veci pre malého, flaštičky s Anti-Colic systémom a dokonalým dizajnom. Dokonca majú aj Couture kolekciu. Couture pre mini bebe. Topka. Presne pre všetky fashion mamičky i detičky.

IMG_0935

Kefka a hrebienok na jemné vlásky bábätiek od narodenia, dostupné vo viacerých farbách. Vybrala som malému bielu so zeleným motívom.

IMG_0937

Obal na dudlíky, aby sa nezašpinili a dudlík v jednej farbe. Na začiatku tehotenstva som mala pocit, že pre chlapčeka nájdem iba modré vecičky. Ale je to úplne inak. Pozrite nižšie. Aj chlapčekovia môžu byť super fashion zladení už aj pri doplnkoch a viacerých farbách. Stačí si vybrať.

IMG_0938

Farieb od výmyslu sveta má v ponuke dudlíkov Suavinex neúrekom. Pre detičky skôr narodené sú presne tie s označením -2 : 4 , pre istotu som vzala aj tieto menšie, ak by malý ešte nechcel klasickú veľkosť 0 – 6 mesiacov.

IMG_0939

Lindex je moja srdcovka. Nájdete u nich aj organickú bavlnu, hebkú na dotyk, že by som si tieto dupačky najradšej sama obliekla.

IMG_0941

Mini bude zladený, bavlnené ponožtičky z F&F.

IMG_0945

Fľaštička pre malých-veľkých rytierov, k nim dudlík a ďalší krásny tyrkysový s nápisom I am trendy.

IMG_0947

Značka Happy Horse ponúka takéto rozkošné plyšáky.  My máme doma už 4 ks. Určite nie posledné. Morský koník v pastelkovej bielo-modro-zelenej kombinácii.

IMG_0950

Klipy k dudlíkom sú TOP. Ak nechcete, aby dudlíky končili každých pár sekúnd na zemi, doplnok na nezaplatenie. Všetko zladené samozrejme a krotenie drakov môže začať.

IMG_0951

Vankúšik na kojenie od Ergobaby. Na túto vychytávku sa už strašne teším, nie je nad pohodlné kojenie pre bábätko i maminku. Samozrejme bábo si v ňom môže len tak poležkať bez toho, aby sa niekam skotúľalo. Ergonomicky vytvorené pre naše miminká.

IMG_0956

Verím, že malému sa bude v tejto hebkej dečke spinkať ako v bavlnke, presnejšie v španielskej bavlne, ktorú odporúčajú aj predajcovia najviac pri predaji, okrem organickej bavlny.

IMG_0957

Happy Horse zajko hrkalka doladená k Suavinex dudlíku so zajkom. Pásikavé ponožtičky z Lindexu.
Najviac ma potešilo po zdĺhavom hľadaní a surfovaní na internete, kde som už strácala prehľad a nervy, našla jeden špičkový obchod s kompletnou ponukou detského sortimentu od narodenia i väčšie deti. Hoci nie je v Bratislave, mne určite stálo za to sem prísť. Nájdete tu vyškolený personál ako nikde inde a vedia odporučiť aj to, čo márne hľadáte. O ktorom obchode hovorím? O rozprávkovom Aladdinovi v Hlohovci. Všetky tieto značky nájdete samozrejme tu, ale i v každom dobrom obchode s detským tovarom na Slovensku, ak by vám bol Hlohovec ďaleko. Prípadne navštívite Aladdin virtuálne cez internet, ktorý môžete využiť z pohodlia domova.

Práve som si uvedomila, že toto je asi môj posledný článok pred pôrodom. Samozrejme na mojich sociálnych sieťach, Facebooku a Instagrame nájdete vždy aktuálne fotky. Čoskoro už aj s našim malým zázrakom. Držte palčeky.

Poteším ešte jednu z vás. Dáme si súťaž, lebo niektorej z budúcich mamičiek, ale aj nemamičiek, ak by ste chceli urobiť radosť práve nejakej nastávajúcej mamičke vo vašom okolí, pošlem krásny dudlík zo značky Suavinex. Stačí mi sem pod článok napísať akúkoľvek podľa vás cennú radu, ktorá vám napadne a osvedčila sa v čomkoľvek po narodení bábätka. Ak dieťatko nemáte, pre koho by ste dudlík chceli vyhrať.
Je to jednoduché, napíšete mi tu pod článok váš text, opíšete kód pod textom a hneď ako si váš odkaz prečítam sa objaví priamo pod týmto článkom.
Držím všetky moje aj malinkého palčeky.
Vaša Lenka

Výherkyňa súťaže o dudlík Suavinex: stáva sa ňou Miška, ktorej výhra poputuje jej synovčekovi Leonkovi, ako napísala vo svojom komentári. Tomu hovorím krásna zhoda mien pre našich malých fešákov. Tak nech sa malému Leonkovi pekne s dudlíkom zaspáva a pozdravujem aj mamičku. Miška, napíš mi prosím na mail. Ďakujem Lenka

Comments

 • Ahoj, leni. Sice nie som este mamicka, ale 21.3. 2016 sa mi narodil synovcek, leonko, leonard. Rada by som dudlik vyhrala prave pre neho. Je to moja laska na prvy pohlad 😍.

  Miska
  15. May 2016 at 19:14
 • Aj ja prave cakam svoje prve babo,tak nemam pre teba ziadnu cennu RADU ktoru by som mala odtestovanu ☺
  Myslim si ,ze materinsky instintk je natoklo silny,ze nejako automaticky vycitime co dietatko potrebuje.
  Dudlik by urcite potesil nasho maleho sampiona,ktory je zatial v brusku ☺
  P.s. s tym hniezdenim je to cista pravda, aj ja sa snazim vsetko doladit kym pride nas poklad na svet

  Kristina
  15. May 2016 at 20:29
 • KeďŽe Čakame ku dcerke prirastok, velmi by nas potesil dudlicek 🙂 Ako cennu radu by som dala – spievat dietatku co najviac jednu a tu istu piesen… ked vam zacne plakat, zacnete mu ju spievat a hned sa ukludni… to platilo u nasej dcerky… – manzel sa musel naucit tu piesen, lebo videl efekt 🙂

  miriama lešňovská
  15. May 2016 at 20:29
 • Ahoj Leni, super clanok, plny vyrovnania a pokory. Ja cakam na malu princeznU este 4 mesiace:)) okrem jedNeho bodycka nemam zatial nic, Takze dudlik by bol pre nu. Tesim sa na cenne rady a hlavne nech vam vsetko dopadne v poriadku a podla planov:)

  Monika
  15. May 2016 at 20:32
 • Lenka, mozno len to, ze bude po porode vsetko uplne nez, naco vas vsetci pripravovali, ci pripravuju, lebo kazde babo je originalne a jedninecne, a tak isto aj situacie okolo neho 🙂 ja mam 2 ale kazda je uplne ina, vela stastia, pokoja a vela vela lasky v nastavajucich dnoch 🙂

  Andrejka
  15. May 2016 at 20:50
 • Lenka, krasne napisane, dojimavo az mi skoro vysla slzicka, cakame malu princeznu a dudlicek by bol pre nu, a cenne rady? hmmm tie potrebujem aj ja ale vnutorny matersky instinkt je asi tou najcennejsou vnutornou radou pre nas, ktore cakame babatko a snad jedna co mi dala maminka, mat pre babatko ine oblecenie na noc aby sa mu co najskor vyvinul spaci reflex, nam babicka usila take nocne kosielky a hned sme vedeli ze sa ide spinkat a to vraj treba praktizovat od zaciatku, drzim palce ku porodu, nech ste zdravi a malicky nech vam robi len radost a ako si povedala v clanku, uz nikdy nebudes sama, kraaaasne Cmuk Lucy

  Lucy
  16. May 2016 at 11:36
 • Najcennejsia rada pre všetky maminky je počúvajte svoj instink a dieťatko a nie vaše okolie. Sama najlepšie zistíte ako sa k dieťatku správať a ako ho správne opatrovať. Držím palce všetkým ale hlavne sebe 🙂

  Zuzka a.
  19. May 2016 at 14:57

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*