To naj z Parížskeho fashion weeku. / The best from Paris Fashion Week.

Category: Fashion, LL Picks

Parížsky fashion week patrí k najobľúbenejším a najväčším spomedzi módnych týždňov. Nesmierne množstvo talentovaných a najznámejších haute-couture návrhárov odprezentovalo svoje najnovšie kolekcie pre sezónu jar/leto 2016. Nielenže dávajú veľký dôraz na oblečenie a doplnky. ale značky sa predháňajú aj v kreatívnych návrhoch už samostných pozvánok i miesta konania svojich prehliadok. Celý výsledný vizuál tak zanecháva v divákovi nezabudnuteľný dojem. Vybrala som pre Vás tie moje naj značky z Paríža, ktoré udávajú najnovšie trendy vo svete módy. Originálne doplnky a krásny make-up nesmeli chýbať ako súčasť kolekcií. Rovnako ako aj celebrity, ktoré prišli podporiť práve svojho obľúbeného návrhára. Našli ste si aj Vy medzi nimi toho svojho? / The Paris Fashion Week is one of the most famous and biggest fashion weeks among all of them around the world. Numerous talented and best haute-couture fashion designers presented their new collections for the season Spring/Summer 2016. Not only they are puting emphasis on the posh clothes and interesting accessories, but their creativity began with invitations and continue on the places of the runways. The whole visual makes the unforgetable experience for the everybody. I choosed for you the most famous designers and brands from Paris, that are the trendsetters. Original accessories and beautiful make-up weren´t missing. As well celebrities, that came to support their favourite fashion designers into the front rows of their shows. Did you choose your favourite one?

0

CHANEL AIRLINES – Vitajte. Chanel nás preniesol počas svojej prehliadky do priestorov letiska, kde počas zdĺhavého čakania predviedli modelky najnovšiu farebnú  kolekciu hlavného návrhára značky Chanel, majstra Karla Lagerfelda. Celá atmosféra bola dotvorená letuškami a štýlovými kufríkmi, ktoré na dlhých cestách jednoducho nesmú chýbať. Chanel opäť raz dokázal, že kombinácia elegantných elementov so športovými, alebo v tomto prípade ležérna elegancia, je naozaj trendy. Zoberme si ako príklad šiltovky a ruksaky, ktoré dopĺňali outfity zdobené perlami. V móde sa medze nekladú, preto kombinujte aj vy nekombinovateľné kúsky a výsledok bude stáť za to.

1

2

Elegantná prehliadka Christiana Diora určite potešila všetky jemné a romantické povahy. Pastelové farby, dievčenské strihy jednotlivých kúskov a hravé potlače by potešili nejednu z nás. Celá kolekcia bola vsadená a dotvorená levanduľovými sadmi, ktoré rozkvitajú priamo na poliach vo Francúzsku. Kto má rád prirodzenú ženskú krásu, určite si zaobstarajte niečo v štýle Dior aj do vašich jarných šatníkov. Alebo samotný Dior. Ten je nesmrteľný.

3

4

Silná a sebavedomá žena si módu od Louis Vuitton nepochybne zamiluje. Extravagantné a zaujímave strihy odevov zvýraznili ženskú postavu a jej šarm. Kožené bundy a sieťovina zasa naopak dodali outfitom istú dávku rebélie a rockového štýlu. Tieto jednotlivé kúsky sa dajú využiť tak na voľný čas, ako aj na párty a večierky. Ikonické LV nechýbalo však na ničom.

5

6

Valentino opäť raz potvrdil, že nech je koncept jeho kolekcie akýkoľvek, vždy bude nesmierne ženský a lichotivý. Od čipiek, výšiviek, batiku až po strapce, či prevedenie africkej inšpirácie do doplnkov. Celá kolekcia sa niesla v duchu africkej kultúry, čo potvrdzovali účesy, detaily na doplnkoch akými boli napríklad sošky hláv v podobe aplikácie na kabelke, alebo dokonca na topánke. Ak máte rady etno štýl, určite si zožeňte nejaký takýto kúsok na sezónu jar/leto 2016. Budete veľmi chic.

7

8

Elegancia spojená s istou dávkou drzosti prevládala v kolekcii značky Lanvin. Elementy, ktoré zdôrazňovali ženský pôvab a šarm boli v podobe mašličiek, čipiek a lesklých látok tak krásne zvýraznili ženskú siluetu. Lichotivé strihy boli určené pre rôzne typy postáv. Je vidieť, že Lanvin si dal skutočne záležať na tom, aby sa nositeľka jeho odevu cítila pohodlne, no zároveň výnimočne. Nebojte sa taktiež výrazných potlačí, ktoré sa v kolekcii objavili v podobe nápisov. Vyjadrite svoj názor svetu aj pomocou oblečenia, ktoré nosíte.

9

10

Balmain podtrhol zvodnosť a dominantnosť ženskej bytosti vo vyzývavých priesvitných šatách. Nechýbali ani materiál ako koža či kov, ktorý tiež zvýraznil sebavedomie ženy. Kolekcia je romantická, no zároveň rafinovaná so zaujímavými strihmi a farebnými kombináciami. Prevládali najmä béžové, hnedé a púdrové odtiene. Medzi modelkami ste mohli vidieť aj populárne ´it-girls´ Gigi Hadid a Kendall Jenner. O tých však niekedy inokedy.

11

12

Známe tváre a celebrity samozrejme nesmeli chýbať ani na tomto fashion weeku. Práve tie tvoria veľmi dôležitú súčasť každej prehliadky v prvých radoch všetkých značiek. Speváčka Rihanna doslova očarila svojím nežným outfitom na prehliadke Christian Dior, ktorého sa stala novou tvárou kampane. Rovnako ako dcéra Johnnyho Deppa a Vanessy Paradise, Lily Rose Depp zažiarila ako významný hosť módneho velikána Chanel. Na podujatia si pozývajú dizajnéri aj svetoznáme módne blogerky a blogerov, medzi ktorých jednoznačne patrí aj talianska blogerka Chiara Ferragni. Autorka blogu The Blonde Salad prišla v štýlovom outfite na prehliadku Louis Vuitton.

Foto zdroj/Foto source: http://www.vogue.co.uk/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*