Nové trendy na jar/leto 2016 z Milánskeho fashion weeku. / New trends from Milan fashion week.

Category: Fashion, LL Picks

Za nami je opäť jeden z najznámejších svetových fashion weekov. Tentokrát sa presunulo dianie do módnej kolísky – Milána. Rozmanitosť, ktorú domáci dizajnéri odhalili vo svojich nových kolekciách očarila všetkých milovníkov módy. Od kvetinových a geometrických vzorov, divokých neónových farieb, jemné pastelové odtiene až po elegantný minimalizmus. To všetko, a aj omnoho viac v kolekciách najznámejších talianskych návrhárov a značiek nechýbalo. Nahliadnime spolu, čo všetko sa bude nosiť na sezónu jar/leto 2016 podľa štýlového Milána, Donatelly, či Roberta. Inšpirujte sa mojimi fotkami a zapíšte si prípadne, čo všetko by vo vašom šatníku nemalo chýbať a páči sa Vám. Keď sa to objaví o pár mesiacov v našich obchodoch, hneď sa bude ľahšie vyberať. Ja som si našla favoritov hneď viacerých. A čo vy? Našli ste si svoje obľúbené kúsky? Ktorý dizajnér vás najviac očaril? / The last fashion week already finished in the stylish Milan. Most famous fashion designers showed their newest collections with many new trends, that just have to be in our closets soon. So many prints, geometry, flowers, pastel colours or elegant minimalism. Milan showed us what will be ´IN´ for the spring/summer season 2016 “MUST HAVE” with it own perfect italian style. I found so many collections and brands which I really like. Have you found yours? Which designer do you like most?

1

1.Farebné zemité odtiene očarili v  kolekcii od dizajnérky Alberta Ferretti. V kombinácií s typicky ženskými strihmi, sa hodia aj na toto aktuálne jesenné obdobie. V téme ostali aj kúsky od Bottega Veneta doplnené leopardím vzorom. Ak ste našli práve túto potlač v šatníku, verte, že ju určite využijete.

2

2.Lúka plná kvetín. Aj tak by sa dala nazvať prehliadka návrhárskej dvojice Dolce&Gabbana, ktorá opäť nesklamala a obdarila nás nádherným vizuálnym zážitkom. Jasným favoritom boli kvetiny. Max Mara sa naopak rozhodla inšpirovať nočnou oblohou, a tak do svojej kolekcie vniesla hviezdy.

3

3.Značka Fendi ukázala ako byť žensky krásnou aj pomocou oblečenia, ktoré veľa neodhaľuje. Goliere a široké ramená idú opäť do módy a nepochybne zahrejú aj v chladnejšom období. Jemné duše určite neodolajú ani kolekcii od Giorgia Armaniho, ktorá sa niesla v nevinných rúžových odtieňoch.

4

4.Milovníčky minimalizmu si nemohli nevšimnúť kolekciu od dizajnérky Jil Sander. Perfektne ukázala, čo je tá pravá klasika. S klobúkom budete mať o štýlový doplnok postarané. Geometria taktiež ovládla prehliadkové móla v podobe kolekcie od Missoni. S nesmrteľnou kombináciou čierno-bielej nikdy nič nepokazíte.

5

5.Zelená pripomína prírodu a práve tá ovplyvnila tvorbu hlavnej návrhávky módneho domu Versace – Donatelly Versace. Niektoré kúsky pripomínali svojou potlačou les, ba až prales, a materiál i strihy nezostali nič dlžné sexy štýlu každej odvážnej a extravagantnej ženy. Ak takou ste, pozornosť upútate nepochybne aj neónovými farbami a potlačou od značky Moschino. Všetky oči budú určite len na vás. A možno aj nejaké tie mušky si prisadnú.:-)

6

6.Pastelové odtiene, jemná biela či krémová uchvátili dizajnérov ako Roberto Cavalli a Ermanno Scervino. Priesvitné materiály a vrstvené vlnky zvýraznili jemnosť ženskej siluety. Veď ktorá z nás by aspoň na chvíľu nechcela byť vílou? Avšak Roberto Cavalli dokáže majstrovsky premeniť z každej nežnej víly jej sexy verziu, ktorej skutočne nikto neodolá. Žeby bol kúzelník? Nie, nie, len majster svojho remesla.

7

7.Raj vzorov a potlačí. Jedine tak by sa dala popísať rozmanitá prehliadka značky Gucci, v ktorej si každý nájde ten svoj obľúbený kúsok. A určite nie len jeden. Samozrejme nechýba výrazné “G”, dokonca teraz už zdvojené “G”, ktoré značka Gucci dáva na svoje produkty.

Zdroj foto/Foto credit-source: http://www.vogue.co.uk/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*