Ikonický Raf Simons pre Dior / Iconic Raf Simons for Dior

Category: Fashion, LL Picks

Počuli ste už tú smutnú novinku zo sveta módy? Bola som naozaj veľmi prekvapená, keď prednedávnom dizajnér Raf Simons oznámil svoj odchod z veľkolepého módneho domu Dior. Sám dizajnér však oznámil, žeodchádza z osobných dôvodov, má v pláne sa venovať svojej vlastnej značke a sústrediť sa prevažne na pánsku módu. Uvidíme či mu nebude chýbať pompéznosť a lesk dámskej haute-couture. Ak ste to nevedeli, tak práve tento šikovný a talentovaný muž stál za krásnymi kolekciami pre Dior za posledné 3 roky. Neuveriteľne sa mi páčila jeho aktuálna kolekcia Jar/Leto 2016, ktorá bola predvedená teraz v septembri v Paríži, v nainštalovaných majestátnych levanduľových poliach. Mohli ste ju postrehnúť aj v mojom staršom poste TU z parížskeho Fashion Weeku. Raf Simons nastúpil do módneho domu Dior v roku 2012, keď nahradil extravagantného a nenapodobiteľného Johna Galliana. Priniesol sem svieži vánok úplne nového Dior štýlu. Ak teda túžite mať v šatníku ešte niečo zo značky Dior od dizajnéra Rafa Simonsa, tak sa treba určite poponáhľať. / Have you heard the sad news from the fashion world? I was really surprised when the fashion designer Raf Simons announced his departure from the fashion house Dior. Simons announced he is leaving for the personal reasons and he wants to focus on his own label. Especially focused for the men fashion. If you didn´t know it, this talented man was behind stunning collections of Dior for the past 3 years. I really loved the latest one SS16 which took the place in an magnificent instaled lavender fields in Paris. You could see it already in my older post HERE about Paris Fashion Week. Raf Simons entered Dior in 2012 right after the extravagant John Galliano left. So if you want to have a piece from this designer under Dior you shouldn´t waste time and be quick until it´s sold out.

blog dior

Rihanna: Aj Vám sa páči kampaň pre Dior, v ktorej je hlavnou hviezdou svetoznáma speváčka Rihanna? Jej krásne fotky obleteli celý svet a opäť ohromila celý módny svet. Dávam palec hore, pretože práve ona sa stala prvou modelkou pre Dior s tmavšou pleťou.

blog dior5

Kinga Rajzak: Áno, je to tak. Aj naša slovenská modelka Kinga Rajzak zahviezdila v Dior oblečení pre rôzne svetové magazíny. Ak sledujete módne fashion weeky rovnako ako ja, určite ste ju zahliadli hneď na niekoľkých prehliadkach pre túto značku. Druhý palec hore.

blog dior1

Kendall Jenner: Slávna IT-Girl z klanu Kardashianiek a modelka Kendall Jenner očarila v úplne inom štýle. Doslova sa premenila na bábiku s veľkou lyžicou v editoriáli pre módny Wmagazín. Ako inak, odetá celá v Dior.

dior blog

Lorde a Maddie Ziegler: Ak ste si mysleli, že Dior je móda vyslovene iba pre dámy a to vo vyššom veku, nie je to tak. Mladučká speváčka Lorde a ešte mladšia tanečníčka Maddie Ziegler sú veľkými fanúšičkami značky Dior. Hrdo pózujú v módnych magazínoch ako aj na ich titulkách. Ako sa Vám páči Maddie vo videoklipe od speváčky Sia?
https://www.youtube.com/watch?v=2vjPBrBU-TM

blog dior4

Nicky Minaj: Ani celebrity zo sveta hudby nezaostávajú za hviezdami z červeného koberca. Extravagantná rapperka sa totiž premenila na elegantnú dámu v šatách od Diora.

Marion-Cotillard-Mikael-Jansson-Dior-DESIGNSCENE-net-01

Marion Coutilard: Jednou z hlavných tvárí posledných sezón bola nádherná francúzska herečka Marion Coutilard. 

dior ikonicke produkty

Ikonické kúsky Dior:

Smútite, že Raf Simons odchádza? Pripomeňme si spoločne jeho ikonické kúsky pre Dior, ktoré ostanú nezabudnuteľné.
1. Rihanna opäť raz potvrdila, že vytvára módne trendy. Ani si neviete predstaviť, aký veľký boom spôsobili tieto slnečné okuliare, ktoré si dala počas fashion weeku. Edícia ´Dior so real´ sa bude nepochybne predávať ako teplé rožky.
http://www.dior.com/couture/en_us/womens-fashion/accessories/eyewear/dior-so-real-sunglasses-in-black-11-8261
2. Asi najznámejším kúskom sú jedinečné perlové ´tribal´ náušnice, na ktoré si tieto Vianoce robím zálusk aj ja. Vidieť ste ich mohli v mojom predvianočnom wishliste TU.
http://www.dior.com/couture/en_us/womens-fashion/accessories/earrings/dior-tribale-earrings-11-4959#
3. Klasická a zároveň elegantná. Aj tak by sa dala opísať nadčasová kabelka z edície ´Be Dior´. Klasika, ktorá je večná.
http://www.dior.com/couture/en_us/womens-fashion/leather-goods/be-dior/mini-be-dior-bag-in-smooth-black-calfskin-11-15080#
4. Náhrdelník, alebo takzvaný ´choker´ sa opäť teší svojmu znovuzrodeniu. Ak patríte k fanúšikom tohto trendu, tak si špeciálnu kolekciu od Rafa Simonsa určite zamilujete. Vidieť sme ho mohli na prehliadke kolekcie SS16 v Paríži. Prvýkrát sa objavil na premiérovej prehliadke Diora už v roku 1947. 

Foto zdroj / Photo source: www.wmagazine.com, www.nytimes.com, www.vogue.co.uk, www.dazeddigital.com, www.dior.com, www.xpatnation.co, www.elitelondon.blogspot.com,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*