Veselá Veľká noc a výzdoba u nás doma.

Category: Home

Neviem ako vy, ale ja mám na Veľkej noci najradšej práve dni voľna. Človek má chvíľku si aj oddýchnuť, porobiť veci, ktoré počas pracovného týždňa nestíha a víkendy sú príliš krátke všetko dohnať. Priznám sa, že nemám veľmi rada polievanie vodou ani inými “voňavými” voňavkami. Uprednostňujem ticho a pokoj v kruhu rodiny. K tomu dobré jedlo, prechádzky, rozprávky v telke, jednoducho relax. Tento rok som si výzdobu na Veľkú noc nakúpila takmer všetku v KIKu a Depote v Rakúsku. Depot je celkovo môj obľúbený obchod a najmä psychohygiena, keď idem nakúpiť potraviny a potom sa ešte pól hodinku motám medzi regálmi a premýšľam, čo by sa nám tak hodilo domov. Samozrejme, že mám doma naznášané veci, ako mi vraví moja drahá polovička, rozumej haraburdy, ale podľa mňa sú to vždy pekné doplnky a čo na tom, že už kupujem 25.vázu v poradí, veď táto je úplne iná. Tak aspoň pri výzdobe na Veľkú noc som sa rozšupla, lebo veď treba mať peknú výzdobu doma.
Až dnes som si uvedomila, že prechádzam celkovo na pastelové farby, tak doma ako aj v šatníku a najviac sa mi zapáčila táto zelenkavá, niekto by povedal pistáciová, ja ju volám Tiffaniová. 🙂  Všetko som vyberala pocitovo. Ovečky musia byť v každej domácnosti na Veľkú noc, ako sa vyjadrila pani etnologička včera v televíznych novinách, zajkovia, vajíčka pochopiteľne, tie jediné majú viac odtieňov, papierový kochlík z H&M na akúkoľvek rastlinku, zajkové stojany na sviečky, vázička… Veď popozerajte sa samé.

IMG_7375

Veľkonočný pondelok. Ups, ja už mám apríl. A ešte aj deň dopredu. Až teraz som si všimla. Som ja nejako popredu až celý mesiac. 🙂

IMG_7317

Veľkonočné raňajky s glutein & laktose free nutellkou vo veselom obale na príbor.

IMG_7319

Obal na príbor tématicky ako sa patrí.

IMG_7410

Ovečka a sviečka. Obe z KIKu.

IMG_7380

Vajíčka malé i veľké na našom stole.

IMG_7420

Váza na kvetinky a zajko na sviečku. Toto boli jediné ino farebné vajíčka a výzdoba okrem pastelovej zelenej tento rok. Ale aj tieto mini vajíčka sú pastelové, takže tón v tóne.

IMG_7388

Usmievavý zajko a kvetinka. Tú mi priniesol tatino pred pár dňami.

IMG_7327

Väčšia ovečka a spomínaný papierový kochlík, 100% paper. Vyzerá výborne s akoukoľvek kvetinkou. Taký retro štýl. A hore, ak ste si možno nevšimli je vajíčko a vo vnútri sliepočka.

IMG_7353

Aj voňavku som si doladila s doplnkami. Tú mám však ešte z leta kúpenú vo Florencii. Veľmi príjemná a ľahká toaletná voda.

IMG_7397

Happy Easter Time. Verím, že ste mali všetci veselú Veľkú noc a najmä pokojnú.

Dajte mi vedieť, čo vravíte na takúto farbu výzdoby a výzdobu celkovo? Túto si ponechám ešte určite pár týždňov na svojom pracovnom stole, hoci nie všetko samozrejme, ale veľmi ma upokojuje farba aj tieto milé malé vecičky.
A akú ste mali tento rok farebnú výzdobu vy na Veľkú noc? Čo všetko ste stihli a nestihli? Jarné upratovanie napríklad? Teším sa na vaše komentáre.
Vaša Lenka


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*