Pyžamková sezóna, alebo zima sa nám blíži.

Zimu veľmi nemám rada, nevadí, aj tak sa každoročne opakuje na moju smolu. Som jednoducho letný typ. Stále tvrdím, že som sa mala narodiť niekde na Hawaii. Nič sa nedá robiť, aj zo zimy sa snažím spraviť si príjemné obdobie. Zvačša to býva spojené s občasným posedením v kaviarni s kamarátkami, predvianočné nákupy, rozprávky, sneh, lyžovanie a podobné zimné radovánky. Teda tak tomu bolo doteraz. Sneh a zima sú pre mňa najprijateľnejšie na horách, ale musí tam byť teplo a svietiť slniečko. Čo sa mi ešte páči na zime je, že práve doma je to to naj miesto pre mňa počas zimy. Prečo? Lebo milujem ten pocit zakukliť sa do pohodlného pyžamka, alebo domáceho oblečenia, k tomu šálka vianočného čajíka, na ten sa teším celý rok, alebo skvelej kávičky. Základ je mať príjemné makkučké domáce oblečenie. Nemusia to byť predsa vyťahané tepláky a rozgajdané tričko. Taký jednodielny overal, teplejšie pyžamko, alebo príjemný dlhý župan. Na doma v zimnom období a aj na von sa mi veľmi páčia nórske motívy, napr. s takými sobíkmi. Milujem sobíkové, snehuliakové a tučniačikové legíny. Musia byť však teplé. Možu byť pokojne červené, šedé, či čierne. Po minulé roky som ich nevedela nikde nájsť, až potom ich mali v Terranove black&white kombináciu. Mám ich dodnes. No a teraz som na ne narazila na slovenskej stránke so slovenskou výrobou a produktami –  www.lull.sk Tak sa teším, že už aj na Slovensko dorazila móda sobíkov a snehuliačikov konečne, nech nie som jediná infantilná 30-nička na ulici. Juch.:-)

blog-sobyKaždoročne ich má v ponuke na neviem koľko spôsobov a variantov aj írsky Primark. Najbližší nájdete u susedov vo Viedni. Ak sa nemýlim, Primark je v susednom Rakuśku cca 2-3 roky. Keďže majú dosť ľudové ceny, pokojne si môžete kúpiť niečo pekné na zimu hoci aj každý rok. Nejakého mini snehuliačika kúpim tento rok aj Leuškovi. Asi tatinko odpadne, ale nevadí. Budeme mať doma malinkého, už plaziaceho sa snehuliačika. Takého ste ešte nevideli. Zdokumentujem. 🙂

snehuliak-blog

Overaly sú moje favourite oblečenie na doma. Jeden celok hreje príjemne na celom tele, niekedy aj kapucka na hlavine, keď sa už fakt ochladí. Nie že by sme bývali v chladničke. 🙂 Takéto chutné overalíky som našla nedávno na pre mňa doteraz neznámej stránke www.lascana.sk Na niečo je fakt dobrá tá akože “materská dovolenka”. Už mám zálusk na viac vecí z tejto stránky, majú krásne spodné prádlo, pre ženy aj pre mužov, veď keď idú tie Vianoceeeee. Nakúpim tu pre tatinka pod stromček, možno tiež nejaký overal. 🙂

pyzamo-na-blog

Francúzi majú jednoducho štýl vo všetkom, čo robia. To je neodškriepiteľné a holý fakt. Hoci je v Bratislave len jeden francúzsky Etam obchod, rada v ňom nakupujem. Tento konkrétne je v shopping centre Centrál. Ponúkajú tu úplne iné veci ako ostatné obchody so spodným prádlom a domácim oblečením. Práve to sa mi na ich produktoch páči. Okrem toho, že materiály sú božské.

647830002_6

 

 

 

 

 

 

Comments

  • Tak to suhlasím Lenka ! Ja mam overaly rovno 5 (na doma , elegantne , sportove a suuuuu super ! Akurat ,ked sa ponahlam na wc tak …. ale je to o zvyku .Inak ,stotoznujem sa s nazorom na zimu , uz nech je jar a leto .

    miroslava bodnarova
    25. October 2016 at 12:34

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*