Predmaterské myšlienky, obavy a predsavzatia.

Category: Looks

Posledné týždne dosť často premýšľam nad asi miliónom vecí okolo materstva a bábätka. Ako skĺbiť už teraz množstvo pracovných povinností, blog, prípravy na bábätko, výber mena, dodržiavanie každodennej vyváženej stravy plnej vitamínov, byť čo najviac bez stresov, aspoň nejaký ten pravidelný pohyb, čo všetko ešte chcem a potrebujem stihnúť pred pôrodom atď. Niekedy mám pocit, že mi sa mi z toho hlava rozskočí.  V hlave mi totiž behá toľko kreatívnych nápadov a čas sa kráti. Myslím, do pôrodu. Samozrejme sa na miminko veľmi tešíme. Je mi ale úplne jasné, že náš život sa zmení o 180° a už nikdy nič nebude ako predtým. Bude krajší, naplnenejší, rozmanitejší. Dieťa je najväčšia radosť v živote, verím, že toto poviem aj počas puberty a náročnejších období. 🙂 Bude to totiž láska na celý život. Materinská láska je láska, ktorá dokáže hory prenášať. Viem o čom hovorím zatiaľ iba z tej druhej strany brehu, ja a moja mamina, vzťah, ktorý sa nedá k ničomu inému prirovnať ani vymeniť. Ani ničím iným nahradiť a nikto jej miesto v mojom živote nikdy nezastane rovnako ako ona. Je to iná láska. S naším dieťatkom to bude presne opačná strana. Samozrejme pre každú matku je jej dieťa to NAJ.  A tak je to správne. Už teraz mám množstvo predsavzatí, ako sa s bábom budem rozprávať od malička cudzími jazykmi, ktoré ovládam aj ja, tipujem že tým pádom do 3 rôčkov bude mixovať všetko dokopy, nedávať mu cukor čo najdlhšie, lebo je škodlivý, hoci ja milujem bábovku, vianočku, koláčiky a sladké atď. Kávu s cukrom, hoci trstinovým. Toto neviem ako dodržím, fakt. Samozrejme predsavzatia sú spojené aj s obavami. Pôrod, správna starostlivosť, kojenie, výchova … Viem, že všetko príde samé a určite to zvládnem. V daný moment budem vedieť presne, čo robiť. Lebo už to nikdy nebude len o mne, ale o nás. Mať aj obavy je predsa prirodzené, či nie?

IMG_2863

Chceme naše bábätko rozmaznávať tak akurát, hoci mňa rozmaznávali a zahŕňali doma láskou. Na druhej strane boli moji rodičia niekedy aj prísni, teda presnejšie mamina nikdy, pre mňa najlepšia a najmilšia na svete,  tatino samozrejme ten tvrďas a náročný vo všetkom, čo som robila. Dnes vnímam všetky stránky výchovy mojich rodičov pozitívne, samozrejme na pár výnimiek vo výchove. Netvrdím, že boli zlé, ale je iná doba a niektoré veci by som zasa rada robila inak ja pri svojom dieťatku v dnešnej dobe. Vždy ma ale viedli k zodpovednosti, pokore, láske, vzdelaniu, pracovitosti, sebarealizácii, šťastiu. A rodina vždy na prvom mieste.

IMG_2856

Som preto zvedavá, koľko vecí dokážem robiť rovnako a možno o trošíčku lepšie ak to je možné ako robili moji rodičia v niektorých prípadoch a životných situáciách.  Aj na chyby, ktoré urobím, lebo k životu patria. Verím, že ich bude čo najmenej. Predsavzatí mám už teraz mnoho a budem sa ich snažiť plniť a napĺňať aj naďalej. Tak isto ako aj moje sny a túžby. Avšak už teraz cítim, čo je to to pravé šťastie. Byť matkou. Ani neviem opísať ten krásny pocit zatiaľ len jemného kopkania a pohybov bábätka v brušku. Maminky mi rozumejú presne o čom hovorím. Je to neopísateľný pocit, nádherný. Nezameniteľný.

IMG_2861

Som úprimne zvedavá, či si nájdem čas popri bábätku aj na iné ako materské povinnosti.  Teším sa však, ako sa budeme ráno vedľa seba zobúdzať, prvé krôčiky a bľabotanie, spolu čítať rozprávky, pozerať detské programy,prechádzky. Papať samé mňam veci, ktoré nám prichystám. Ten malý človiečik bude na mne závislý. Ešte dlho bude. A ja-my rodičia urobíme max, aby sme mu dokázali dať to naj čo dokážeme zasa my dvaja dospeláci. Také sú moje najpozitívnejšie plány.  Popri tom sa chcem naplno venovať nielen bábätku, ale aspoň trošíčku pracovať z domu, neviem si život predstaviť úplne bez svojej práce, milujem ju, blogovať, cestovať, užívať si materskú, variť samé zdravé vecičky, sadnúť si na kávičku len tak počas dňa, teraz pre mňa niečo nepredstaviteľné kvôli práci. Venovať sa aj malinko sama sebe, veď tatinko sa musí vedieť tiež postarať o bábätko, venovať sa aj mojej polovičke a nám dvom a objavovať stále svoje skryté možnosti a rezervy.

IMG_2860

Teraz sa už mamičky určite usmievajú nad všetkým, čo píšem, že realita bude mať k mojim predsavzatiam veľmi ďaleko. Ani to mi nevadí, bábo bude určite na prvom mieste, teším sa na všetko čo nám do života prinesie. Zmenu i radosť, ktorú sme doteraz nezažili. Momenty, ktoré si treba užiť, nielen prežiť. Tak ako si treba užiť aj celý život, nielen ho prežiť. Beží totiž neuveriteľne rýchlo a tiež sa mi niekedy zdala moja 30-ka veľmi, ale veľmi ďaleko. Sladkých 20 by som nechcela mať, jedine ak s týmto rozumom teraz. To vraví každý, viem viem, ale je to tak.  Veľa vecí by som v dnešnej dobe urobila inak, snažím sa z chýb poučiť a neopakovať ich.

IMG_2858

Preto nasledujúce mesiace do pôrodu prežijem-e spolu naplno aj s bábätkom v brušku. Marec bude plný krásnych podujatí, oslávim aj moje narodeninky, v apríli som si vysnívala krásne chvíle pre seba i bábätko, no a máj, ten už bude len a len o prípravách na príchod našeho malého zázraku.  Veľmi sa teším, kedy budem naše bábätko držať prvýkrát v náručí. Budem sa pravidelne hlásiť spolu s fotkami.

IMG_2854

No a teraz si dáme aj druhú súťaž o produkt LIPIKAR od La Roche Posay pre všetky maminy. Stačí mi sem pod článok napísať aké predsavzatia ste si dávali pred pôrodom, čo všetko budete stíhať popri bábätku a ako vyzerajú reálne dni teraz po pôrode a príchode bábätka do vašeho života? Čo všetko sa zmenilo? Teším sa na vaše komentáre a postrehy aktívnych maminiek. Aj tých, ktoré si užívate materskú dovolenku na 100% s vašimi pokladmi doma. Váš bežný deň. Lebo výraz materská „dovolenka“ určite nevymysleli ženy.
Vyhlasujem aj víťazku prvej súťaže na mojej Facebook stránke o prvý z fantastických produktov LIPIKAR. Stala sa ňou Miriama Lešňovská. Napíšte mi do mailu prosím vašu adresu kam výhru pošlem. Gratulujem.

OBLEČENÉ / I WORE:
Top / Top: Mango
Legíny / Leggins: Topshop
Kabelka / Handbag: Louis Vuitton
Topánky / Shoes: Primark (UK)
Šál / Scarf: River Island (UK)
Vesta / Vest: French Connection
Sveter / Sweater: Mango
Náušnice / Earrings: Dyrberg/Kern, Moloko

Comments

 • AHOJ, JA SOM EšTE LEN V OčAKáVANí, ALE I TAK SOM MALA MNOHO PREDSAVZATí, žE čO BUDEM PRED/POčAS TEHOTENSTVA ROBIť. ALE žIAľ NIč NEVYšLO PODľA Môjho PLáNU. OD Začiatku TEHOTENSTVA SOM PN NA RIZIKOVOM-HROZIL POTRAT A TERAZ MI HROZí PREDčASNý PôROD. TAKžE SI ´´UžíVAM SPáLŇU´´ A POSTEľ, V KTOREJ LEžíM. Dá SA NA TO ZVKYNúť, ALE PRED TEHOTENSTVOM SOM BOLA AKTíVNY čLOVEK A NIEKEDY JE PRE MŇA TO ODDYCHOVANIE SKôR TREST AKO PôžITOK. CHCELA SOM HLAVNE Pokračovať V CVIčENí, CHODIť PLáVAť A UžíVAť SI Prechádzky. TERAZ SOM Už LEN ZVEDAVá, AKO RýCHLO SI S BáBäTKOM VYTVORíME URčITý REžIM A POTOM Už LEN REžIM CELEJ DOMáCNOSTI. 🙂 DOVOLENKA TO URčITE NEBUDE 🙂

  LUcia
  03. February 2016 at 22:12
  • Lucka, to ma veľmi mrzí, že máš rizikové tehotenstvo. Ale určite to zvládnete a radosť bude potom ešte väčšia. Robota, šport, nič ti neujde. Radí ti workoholička:-) Ale nie, naozaj, oddychuj, čítaj knižky, ja ich mám doma toľko nachystaných na prečítanie, až som zvedavá, kedy sa k nim dostanem a či vôbec. Skús sa na to pozerať z druhej strany, oddýchneš si, načerpáš sily na bábätko keď príde, budeš plná entuziazmu a novej energie. A všetko to budeš odovzdávať s radosťou každý deň svojej ratolesti. Držím ti palčeky, daj mi potom vedieť, ako sa vám darí. Pekný dník Lenka

   Leshionlist
   04. February 2016 at 14:13
   • Ahoj, ďakujem za povzbudivé slová.Snažím sa to užívať, ale tá úvana ma jednoducho ubíja. 7 mesiacov v posteli….vyčerpám sa už len do sprchovania…moje telo ochablo a únavu pociťujem čoraz častejšie. Avšak vždy keď vidím, ako sa malý krpec vo mne vrtí, tak je to na nezaplatenie 🙂 a užívam si, že manžel ma obskakuje 🙂 Aj ty veľa oddychuj, želám ti, aby bolo vždy všetko v poriadku a užívaj si to pokiaľ sa to dá a pokiaľ môžeš….nechcem strašiť, ale veru budú bolieť aj také časti tela, o ktorých si ani nevedela, že môžu bolieť 🙂

    Lucia
    07. February 2016 at 15:12
    • Lucka, všetko zvládneme. Sme predsa silné ženy. A presne, to vrtenie v brušku je krásne. 🙂

     Leshionlist
     07. February 2016 at 19:25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*