Jean Paul Gaultier–”L´enfant terrible” končí!

Category: Fashion

Po 45 rokoch v módnom biznise sa rozhodol skončiť. Nie, nebojte sa, nie úplne skončiť. Avšak s navrhovaním konfekcie áno. Predsa len si takýto „PÁN NÁVRHÁR“ môže dovoliť nenavrhovať pre nás smrteľníkov. Našťastie ho ešte stihla osloviť švédska značka LINDEX, ktorá má krásne veci pre všetky vekové kategórie a aj štýly, teda určite si u nich vyberie teenage fashionistka, ako aj pani manažérka, či mamička pre seba a svoje bejby. Nuž a pre LINDEX navrhol kolekciu šiat, ktorá bude dostupná aj na Slovensku, ďakujeme LINDEX za túto možnosť, v ich obchodoch už od 7.10. O tom Vám však napíšem v ďaľšom príspevku oooooveľa bližšie. Inak by ste tu čítali nie článok, ale román a zasa, uspať vás tu nechcem. Ja osobne tam budem hneď  7.10. v Poluse medzi prvými, kedy je medzi 18.-21.hod babská párty Lindex & Emma časopisu, no a nech mi teda neujdú tie najlepšie kúsky z tejto parisien chic kolekcie v švédskom podaní  od Jeana, čítaj Jána po slovensky. By the way, tvárou tejto kampane je krásna topmodelka Karen Elson. Na ich oficiálnu prehliadku do Švédska malo možnosť ísť pred pár dňami aj zopár novinárov a našich známych tvárí zo showbiznisu, takže o všetkom podrobne napíšem a budú aj funny foto z tejto ich cesty. Nech nevidíte len samé nastylované fotky. 

Jean Paul Gaultier uviedol svoju prvú kolekciu v roku 1976. Excentrický, milovaný i zatracovaný. Rodený Parížan, ktorý už ako 13-ročný navrhoval oblečenie pre jeho mamu a starú mamu. Dodnes miluje, keď môže ľudí svojími modelmi šokovať. Medzi jeho najznámejšie kamošky patrí Madonna a jej špicatá „Cone bra“ – mega legendárna podprsenka. Pre mladšie ročníky vám to nájde google za pár sekúnd, zadajte toto, alebo niečo podobné – Madonna in Jean Paul Gaultier bra. Práve do tejto sexy spodnej bielizne ju obliekol na jej celosvetové turné v roku 1990. Ale to som trošku predbehla vývoj.  Pásiky, tie miluje na všetky spôsoby, čím viac tým lepšie a všade. V 17 rokoch poslal svoje návrhy známemu návrhárovi Pierre Cardinovi, ktorý mu okamžite ponúkol prácu. V roku 1976 si zakladá svoju vlastnú značku. Punkovú módu v tom období ovládol Paríž na čele so Jeanom.  A hoci vtedy nie všetci pochopili jeho modely a štýl, úspech bol nezadržateľný. On sám ako vraví, sa necíti byť legendou, alebo ikonou, jednoducho povedané len robí to, čo miluje. V roku 1985 si pripravil opäť šokovú terapiu, a to v podobe sukní pre mužov. U nás sa na takéto niečo odvážil iba jeden pán a to až o veeeeľa rokov neskôr ako táto móda uzrela svetlo sveta. Ak by niekto nevedel o kom je reč, opäť odporúčam Google, štandardne stačia časopisy alebo Smotánka v sobotu na Markíze.
Tento odvážny Jean , „L´enfant terrible“ alebo Bad Boy, teda zlý chlapec sa v roku 1985 nebál poslať na mólo tehotné ženy,  ženy s veľkosťou XL, dokonca aj psíkov. Pár ľudom ako hovorí sa páči jeho práca, nuž keby len pár, preto cíti veľké zadosťučinenie a vďaku za to, že môže robiť to, čo tak miluje.  Móda ako taká je preňho stále zábavná, ale za tie roky, ktoré pôsobí v tejto oblasti sa všetko veľmi zmenilo. Veď akoby aj nie. Na trh pribudlo množstvo značiek, médií, magazínov, stovky fashion editorialov mesačne apod. Jean Paul sa však môže popýšiť množstvom zvučných mien z Hollywoodu i showbiznisu, ktoré si jeho oblečenie zamilovali. Jeho ďalšie slávne kamarátky ako Kylie Minogue, Lady Gaga, Rihanna, Dita von Teese, najnovšia rakúska hviezda Conchita Wurst i spomínaná Madonna a desiatky ďalších mien nosili a nosia jeho modely, ktoré počas celej jeho hviezdnej kariéry nevyšli nikdy z módy a majú v sebe ten správny francúzsky šarm a „sexepíl“, hoci boli niekedy až priveľmi HOT. Nič na tom, že sa počas svojej kariéry nevyhol ani spolupráci s rovnako fenomenálnymi režisérmi ako Pedro Almódovar, či Luc Besson, čo ho v jeho kariére posunulo o stupeň vyššie. Ak už nie finančne, tak aspoň po mentálnej stránke. Pozrite si Piaty element s Milou Jovovich a Bruceom Willisom v hlavnej roli. Veľa toho síce na sebe zväčša nemali, ale aj to málo bolo jednoznačné písmo tohto návrhára.  Luxusnej značke Hermés v roku 1999 vdýchol opäť nový život a smer ako jej kreatívny riaditeľ. Aj keď je akokoľvek avantgardný a excentrický, jeho modely sú nadčasové ako máloktoré, môžete si ich obliecť v ktoromkoľvek roku a na ktoromkoľvek mieste, aj na červený koberec. Tak na tom sa ja pekne poprechádzam počas večera, kedy bude táto kolekcia uvedená do predaja. Ale to až keď si zadovážim tie najkrajšie kúsky!  Jean Paul Gaultier však neostal iba pri navrhovaní oblečenia. Dizajnový nábytok, okuliare či vlastné parfémy s bustou mužského tela, toto všetko si pripísal na svoj dlhý list úspechov.
A čo poradil vo Švédsku cez kameru Slovenkám, ako sa čo najlepšie obliecť? „Určite venujte viac pozornosti sebe ako diktátu módy. Noste čo vám vyhovuje a v čom sa cítite dobre, nie čo vám diktujú trendy.To je moja najlepšia rada.“ Tak teraz neviem, ale asi ma niekde počul, lebo tento istý názor mám aj ja. A sem tam nejaký ten „MUST HAVE“ kúsok tejto sezóny zaradiť do šatníka.
Takže VIVA Jean Paul Gaultier, že si navrhol aj niečo pre nás obyčajných smrteľníkov a ešte väčšie ďakujem značke LINDEX za tento skvelý nápad. Nezabudnite sledovať môj profil, aby ste zachytili článok priamo o tejto módnej výprave do Švédska na ich prehliadku k 60.výročiu založenia značky LINDEX a aj priamy výstup z Lindex nákupov, ktoré budú 7.10. v nákupnom centre Polus pri uvedení tejto kolekcie na Slovensku. Fotoaparát budem mať nabitý a pofotím všetko zaujímavé, áááá dokonca každá návštevníčka dostane 30% zľavu na nákup a drink k tomu. Keď hovorím drink, tak to neznamená hneď alkohol drink, bude aj nealko, množstvo známych tvárí, niečo pod zub, kozmetický darček a všeličo ďalšie. Určite sa budete môcť aj odfotiť ak prídete s niektorou známou tvárou slovenského šoubiznisu.

Na mojom Facebook profile – https://www.facebook.com/pages/The-Leshion-List/160980844072574 nájdete vždy aktuálne info, čo je nové na blogu a na Instagram profile – http://websta.me/tag/theleshionlist  nájdete zasa všetko, čo ma inšpiruje a páči sa mi. Veď ako som sľúbila, „TOTO JE MôJ PRÍBEH“ !

Lindex-60-years-fashion-show-1240 (1) Parfum JPG

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*